Ten intuicyjny system zarządzania treścią został stworzony z myślą o blogerach, dla których pierwotnie stał się podstawowym narzędziem do budowy własnych stron. Stworzony w 2003, roku przez lata był rozwijany – zarówno przez samych twórców, jak i ogromną społeczność, która między innymi tworzyła dla niego ogromne ilości wtyczek.
Rozwój WordPressa
Twórcami WordPressa są Matt Mullenweg i Mike Little, których dzieło stało się podstawą do powstania milionów witryn internetowych na całym świecie. Dzięki pozwoleniu na rozpowszechnianie, ulepszanie i modyfikację tej niezwykłej platformy do zarządzania treścią, na przestrzeni lat, WordPress stał się narzędziem nie tylko do budowy blogów. Powstawały na nim dziesiątki przeróżnych stron internetowych, witryn osobistych i firmowych, które doskonale prosperowały.
Wśród tworzonych na WordPressie stron można było znaleźć blogi i portfolio, i czasopisma, i wszystko, co człowiek tylko sobie wymarzył. Ten bum na WordPressa, był w szczególności spowodowany nie tylko ogromną liczbą jego fanów, ale i świetną społecznością programistów, którzy wzięli WordPress na widelec. To dzięki ich pracy ten system stał się o wiele bardziej wydajny, o wiele bardziej intuicyjny, łatwiejszy w obsłudze i spełniał wiele zadań, do których pierwotnie nie został przystosowany. To ogromna społeczność twórców i zwykłych użytkowników udowodniła, że budowany wspólnymi siłami produkt może być niemal doskonały.
Ogromna popularność
Obecnie WordPress nie dość, że wykorzystywany jest do tworzenia milionów witryn, to jeszcze został przetłumaczony chyba na wszystkie języki świata. Dzięki temu posunięciu istnieje możliwość zarządzania stronami we własnym, rodzimym języku, a to niezwykle istotne, dla wielu twórców własnych WordPressowych stron.
Od jakiego języka programowania zacząć?