Dlaczego warto uczyć się programowania?

Dlaczego warto uczyć się programowania?

W dzisiejszych czasach konieczna jest znajomość programowania, ponieważ nawet jeśli nie chcesz się temu poświęcić, otworzy to drzwi w twoim zawodzie i da ci przewagę nad konkurencją, jeśli chodzi o zdobycie klienta lub pracy.Jeśli w ogóle interesujesz się światem technologii i internetu, na pewno słyszałeś, że "nauka tworzenia stron internetowych jest modna". Nic bardziej mylnego.

Nauka web developmentu jest koniecznością, jeśli chcesz pracować w czymś związanym z internetem, z komputerami, z technologią, w nowoczesnych start-upach, które dbają o pracownika itp. A mówię Ci to, ponieważ uczę się i pracuję jako web developer od 14 lat. Kiedy zaczynałem, to było hobby, bo pociągała mnie idea posiadania własnej strony internetowej, a w krótkim czasie stało się to moim zawodem.

W tym artykule opowiem Ci, jak wygląda rynek i czego nauczyłem się przez te 14 lat jako web developer.

Dlaczego warto uczyć się programowania?

Pozwala rozwijać się w zawodzie

Znajomość tworzenia stron internetowych dla mnie był punktem wyjścia, który pozwolił mi odkryć z dużo większą płynnością inne gałęzie sektora cyfrowego, które kocham i którym również jestem oddany, takie jak marketing internetowy, SEO, UX ….

Nie zrozumcie mnie źle, byłem i jestem web developerem od wielu lat, myślę, że nigdy tego nie opuszczę, ponieważ postrzegam to jako coś fundamentalnego i myślę, że nigdy nie przestanę się szkolić w tej dziedzinie, ponieważ jeśli śpisz, w krótkim czasie technologia rozwija się tak bardzo, że odpadasz.

Daje Ci niezależność w pracy

Jeśli pracujesz w sektorze cyfrowym, znajomość programowania bardzo Ci pomoże, ponieważ da Ci niezależność, jeśli chodzi o wykonywanie Twojej pracy. Obecnie zajmuję się marketingiem dla firm, przedsiębiorstw i freelancerów, którzy chcą zdobyć więcej klientów dla swojego biznesu.

Możesz zaoferować kompleksową obsługę klienta

Do tego wszystkiego potrzebna jest znajomość jakiegoś kodu, nawet jeśli są to tylko podstawy. Mogę zaoferować kompleksową obsługę klienta we wszystkim, czego potrzebuje, od budowy strony internetowej (czy to w WordPressie, czy w czymkolwiek innym) do ostatecznej sprzedaży, a to dlatego, że mam bardzo dużą wiedzę na temat programowania. Gdybym znał się tylko na marketingu, musiałbym mieć znajomego developera, który zająłby się techniczną częścią.